Оголовок – найкраща герметизація для свердловини.

[:ru]

Оголовок свердловинний від ЛІОН – пристрій, що має безліч технічних переваг. По-перше, він монтується без зварювання, насос легко вантажиться на оголовок за допомогою будь-яких механізмів для роботи з вантажами – лебідки, крана і ін. – за рим-гайки, що знаходяться в кришці оголовка, трос легко кріпиться до нижньої рим-гайки карабіном. Все це забезпечує більш простий і одночасно надійний монтаж свердловинного оголовка.
Основне завдання свердловинного оголовка – максимально допустима герметизація і захист отвори обсадної труби від пилу, бруду, грунтових і стічних вод. Деяким може здатися, що установка оголовка – зайві витрати: гирлі свердловини можна обмотати плівкою або скотчем, а конструкцію прикрити старої ємністю. Ця думка помилкова, оскільки плівка або скотч не зможуть захистити свердловину в разі підйому ґрунтових вод, що може привести руйнування системи і забруднення води. Установка оголовка на свердловину не тільки захищає конструкцію від потрапляння в неї сторонніх предметів, а й значно полегшує експлуатацію колодязя системи водопостачання, а зокрема підвішування насоса.
Оголовок комплектується двома полімерними кільцями, між якими розташовано гумове кільце, так само в комплекті болт з напівкруглою головкою і квадратним підголовником, рим-болт, рим-гайка і шайба. Комплект метизів оброблений гальваніки, що захищає від корозії і відповідно збільшує термін служби виробу.
Перед початком монтажу оголовка необхідно провести підготовчі роботи: очистити обсадних і напірну трубу від бруду, переконатися, що на трубах відсутні механічні пошкодження. Обсадна труба повинна має правильний круглий профіль. Для зручності монтажу оголовка на обсадної трубі необхідно рівно зрізати верхній край труби, після чого зрізати внутрішню фаску, а на напірної трубі зовнішню. Для правильного монтажу навісного обладнання до оголовка необхідно переконатися, що вага підвісного обладнання не перевищує максимально допустимих значень навантаження на оголовок. Максимально допустима вага до 220 кг.


Поради по монтажу:

 • Перед початком монтажу переконайтеся, що виріб не має механічних пошкоджень і всі компоненти присутні згідно комплектного опису вироби.
 • Опустіть підвісне обладнання в свердловину на необхідну глибину, надійно закріпивши силовий кабель насоса і трос поруч з обсадної трубою.
 • Відпустіть 4 гайки, розташовані на оголовке.
 • Протягніть напірну трубу через центральний отвір в оголовке. У разі використання напірної труби д.40 мм гумове кільце необхідно розширити до діаметра 41 мм.
 • Протягніть силовий кабель підвісного обладнання через вільне технічний отвір. (При цьому переконаєтеся, що між силовим кабелем і гумовим кільцем оголовка немає великого зазору. В іншому випадку, при монтажі оголовка не буде досягнута повна герметичність.
 • Надійно закріпіть трос підвісного обладнання до рим-болта оголовка.
 • Опустіть оголовок в обсадних труб таким чином, щоб полімерне кільце з меншим діаметром і гумове кільце виявилося всередині обсадної труби, а полімерне кільце спиралося на зріз обсадної труби.
 • Затягніть крес навхрест 4 гайки, розташовані на верхній частині оголовка.
 • Встановіть рим-гайку на рим- болт.
 • Переконайтеся, що цей продукт щільно закріплено на свердловині. При виявленні нещільні з’єднань (оголовок прокручується на обсадної трубі, силовий кабель не затиснутий або напірна труба має хід у вертикальній площині) проведіть додатково затягування гайок приклавши більше зусилля до моменту повної фіксації оголовка на свердловині.
 • Для проведення профілактичних робіт підвісного обладнання демонтаж оголовка необхідно виконати в такому порядку: відпустити 4 гайки, після чого вийняти оголовок зі свердловини потягнувши його за рим-гайку.

 [:]